Móda

Potvrdené! Ženy, mať veľký zadok je zdravšie

Štúdia zameraná na “ženské zadočky” potvrdila, že ženy, ktoré majú väčší zadok nemajú problémy s cholesterolom a cukrovkou. Potvrdené boli aj ďalšie priaznivé vplyvy pre zdravie a jeho prevenciu. Ak sa vám možno nepáči váš väčší zadoček, nemusíte zúfať. Vysvetlíme prečo.

Výskum na vzorke 16 000 žien
Oxfordská univerzita sa vo svojom výskume zamerala práve na túto oblasť. Urobila výskum zameraný na to, aký vplyv má na ženské telo a zdravie ak máte väčší zadok. Počas neho skúmali vzorku 16 000 žien, ktoré mali rôzne typy pozadia. Ženy sú pritom často skôr za to, aby väčší zadoček nemali, závery štúdie sú opačné. Ženské krivky sa však dajú vhodným oblečením upraviť. Napríklad zo sťahovacím prádlom či legínami. Ak už áno alebo nie, nezabúdajte na obľúbený zľavový kód About You, ani na ďalšie zľavové kódy a kupóny z KuponyZdarma.sk. Ušetriť môžete aj desiatky eur a to pri každom nákupe online!

Zdravšie a plné života

Vďaka tomu sú ženy s väčším zadočkom viac chránené pred problémami s vysokým cholesterolom a najmä to bráni zvyšovaniu cukru v tele. Vďaka tomu sa nemusíte obávať ani cukrovky a problémom s ňou spojenými.


Ak máte viac tuku, no vaša váha je stále v poriadku, nemusí to automaticky znamenať problémy. Práve naopak, môže to byť výhoda. Aj toto je zo záverov výskumu. Tuk totižto napomáha produkcii niektorých hormónov a pomáha spracovať niektoré výživné látky, ktoré prospievajú vášmu zdraviu. Aj pitie kávy je zdravé. Dôležitá je správne zvolená príprava kávy a vedieť, ako si vybrať najlepší kávovar.

Správny krok k dlhovekosti

Pri tomto výskume sa vedcom zároveň poradilo dospieť k ďalšiemu zaujímavému výsledku ohľadom dlhovekosti. Ženy s väčším pozadím, ktoré netrpia veľkou nadváhou, sa zároveň dožívajú viac rokov, takže získavajú ďalšiu podstatnú výhodu.

Ešte ani to však nieje všetko. Ženy s väčším zadkom sú lepšie chránené pred kardiovaskulárnymi chorobami. Tieto hormóny vás taktiež chránia aj pred kardiovaskulárnymi chorobami. Zlepšuje sa cirkulácia krvi a to chráni aj srdce. Okrem toho to bráni vzniku a šíreniu zápalov v tele, vďaka čomu sa celkovo zlepšuje vaša kondícia. Kilá navyše môžu pomôcť zhodiť vhodne zvolené doplnky ako tabletky na chudnutie, ktoré si vždy treba dobre zvážiť a nechať si s ich výberom poradiť.

Zdroj: http://www.chudnemzdravo.sk/