Trendy

Hríb čaga: Zázračná huba, ktorú sa oplatí vyskúšať!

Počuli ste už niekedy o sibírskej čage? Vo všeobecnosti ide o doplnok stravy, ktorý sa dostáva čoraz viac do popredia. Čaga sa označuje aj ako huba nesmrteľnosti, za čo si získala obrovskú priazeň.

Chagu sibírsku môžeme v slovenčine nazvať aj ako ryšavec šikmý. Ide o cudzopasnú hubu, ktorá patrí do čeľade kožkovitiých. Čaga bola známa už v minulosti. Jej veľký návrat však spôsobili účinky, ktoré sú skutočne blahodárne.

Rast sibírskej čagy
Pravdepodobne ste si položili otázku, kde môžete sibírsku chagu zohnať. Možno budete prekvapený, no sibírska čaga nerastie zo zeme, ako väčšina hríbov. Túto jedinečnú hubu môžete nájsť napríklad na breze alebo aj iných listnatých stromoch. Sibírska chaga rastie najmä na území Ázie, Severnej Ameriky a Ruska. Samozrejme, tento malý zázrak je možné zohnať aj na našom území.

Prečo je tak výnimočná?
Sibírska čaga je výnimočná aj z toho dôvodu, že sa nedá pestovať priemyselne. Vďaka tomu ide o skutočne prírodný produkt, ktorý je maximálne kvalitný. Okrem iného, čaga bola známa už v minulosti, tak, ako sme si už vyššie spomínali. Tento jedinečný hríb má dlhú históriu v oblastiach ako je Čína, Sibír či Uralu. Práve na týchto miestach získala čaga pomenovania, ktoré sa s ňou nesú do dnes. Ide napríklad o hubu nesmrteľnosť či dar od Boha.

Zloženie chagy sibírskej
Čaga sibírska obsahuje skutočne veľké množstvo biologicky aktívnych látok. Ide napríklad o polysacharidy, fenoly či melanín. Čaga ďalej obsahuje aj veľké množstvo vitamínov, minerálnych látok a antioxidantov. Vďaka tomuto jedinečnému zloženiu prináša blahodarne účinky na organizmus človeka. Aj to je dôvod, prečo je táto huba nesmrteľnosti tak obľúbená.

Veríme, že vás stručný opis chagy sibírskej zaujal. Neváhajte a vyskúšajte aj vy túto hubu nesmrteľnosti na vlastnej koži!