Trendy

Aké snubné prstene kúpiť novomanželom v roku 2024

Niekde v ďalekom roku 2084, počas osláv diamantového výročia svadby, sa šťastný muž pozrie na ruku svojej milovanej, ktorá je stále ozdobená snubným prsteňom. Tieto ozdoby si zachovávajú napriek všetkým skúškam osudu, sú zárukou spoľahlivej podpory a lásky. Aké snubné prstene si vyberajú novomanželia na svadby a civilnú registráciu manželstva v roku 2024?

Výhradne drahé kovy

Drevo a plast nevydržia neustále používanie. Na svadobné obrúčky odporúčajú klenotníci zlato rýdzosti 14 a 18 alebo platinu. Takéto zliatiny šperkov nespôsobujú alergie, nebojí sa korózie, vody, chemikálií pre domácnosť, mechanického poškodenia, mierneho ohňa alebo nízkych teplôt. Svadobný prsteň vyrobený zo zlata a platiny vydrží desiatky rokov.

Štýlové párové súpravy s rôznym dizajnom

Oba zásnubné prstene pre novomanželov sú vyrobené z rovnakej kovovej zliatiny a majú rovnaké chemické vlastnosti. Dizajn snubných prsteňov sa líši v závislosti od pohlavia:

Pre mužov majú svadobné obrúčky široký lem, nemajú vonkajšie ozdoby alebo sú zdobené čo najjednoduchšie. Úlohou pánskeho snubného prsteňa je zaistiť bezpečnosť v každej extrémnej situácii.

Dámske svadobné obrúčky sú zdobené reliéfnym alebo ažúrovým vzorom, drahými kameňmi. Šperky zdôrazňujú ženskú sofistikovanosť, sú univerzálnou ozdobou bez ohľadu na zvolenú farbu oblečenia a ročné obdobie.

Sady párovej kolekcie snubných prsteňov sú vytvorené kreatívnymi dizajnérmi, ktorí dbajú na tie najmenšie detaily: rovnaký uhol zakrivenia bočnej a vnútornej časti párových prsteňov, harmonická kombinácia šírky obrúčok, jeden charakteristický štýl tohto páru novomanželov.

Etnické a rozprávkové vzory svadobných obrúčok

Aktuálne reliéfne a prelamované vzory, ktoré majú skrytý význam: symboly večnosti, nekonečna, pohody, rozvoja, jednoty mužskej a ženskej energie. Staroveké slnečné, rastlinné a živočíšne motívy premieňajú klasické svadobné obrúčky na rodinné poklady, ktoré nesú genetický kód predkov a zároveň sú osobnými kúzlami pre novú rodinu.

Svadobné obrúčky s drahými kameňmi

Módny trend sa v roku 2024 trochu zmenil, dizajn svadobnej obrúčky pripomína zásnubný prsteň. Veľké solitérne kamene zo zásnubného prsteňa po svadbe dopĺňajú drobné drahé kamene, ktoré zdobia snubný prsteň. Univerzálna voľba – drahé kamene s maximálnym leskom a bez výraznej farby: diamanty, moissanity, zirkóny. Aktuálne farebné drahé kamene, ktoré zdôrazňujú farbu očí nevesty alebo sa harmonicky kombinujú s jej fototypom.